کاریکاتور محمود احمدی‌ نژاد در نشریه‌ی طنز «خط‌خطی»
شنبه 09 اسفند 1399 - 4:19 قبل از ظهر

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 1891
نویسنده پیام
news آفلاین


ارسال‌ها : 255
عضویت: 8 /7 /1393

تشکر شده : 3
کاریکاتور محمود احمدی‌ نژاد در نشریه‌ی طنز «خط‌خطی»
سردبیر نشریه‌ی طنز «خط‌خطی» اظهار کرد: در چند سالی که «خط‌خطی» منتشر می‌شود مشکل و فشاری درباره‌ی کشیدن کاریکاتور مسوولان سیاسی نداشتیم و اگر این کاریکاتورها کمتر روی جلد رفتند، به سیاست خود نشریه مربوط می‌شد.

امین مویدی به‌بهانه‌ی چاپ کاریکاتوری از محمود احمدی‌نژاد - رییس‌جمهور پیشین - روی جلد تازه‌ترین شماره‌ی ماهنامه‌ی طنز «خط‌خطی» گفت: ما در این چهار سال که در نشریه‌ی «خط‌خطی» کاریکاتور کار می‌کنیم، به مناسبت‌های مختلف به چهره‌های سیاسی پرداخته‌ایم و نمونه‌های زیادی در این زمینه وجود دارد.او ادامه داد: تا به حال مشکل خاصی برای کشیدن کاریکاتور چهره‌های سیاسی نداشته‌ایم. البته طبق یک قانون، کشیدن چهره‌ی روحانیون به‌صورت کاریکاتور مجاز نیست، ولی ما در این چند سالی که کار کرده‌ایم، از چهره‌های دیگر که روحانی نبوده‌اند، مواردی را در نشریه‌ی «خط‌خطی» داشته‌ایم و مشکلی هم برای ما به‌وجود نیامده است.

مویدی درباره‌ی کم شدن تعداد کاریکاتورهای منتشرشده از مسوولان سیاسی در چند سال گذشته، اظهار کرد: دلیل این‌که در آن هشت سال، کاریکاتور کمی از چهره‌های سیاسی داشتیم، نبودن مجله‌ی طنز پرتیراژ بود. در چهار سال اول ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد «خط‌خطی» منتشر نمی‌شد. در چهار سال دوم هم سیاست نشریه، بیشتر پرداختن به مسائل و مشکلات مردم بود تا کشیدن چهره‌های مسؤولان.

او گفت: با این‌که نمی‌خواهم سیاست‌های فرهنگی دولت قبل را تأیید کنم، اما به این معنا نیست که فشار و قانونی باشد که سبب شود ما چهره‌ی احمدی‌نژاد یا سایر مسوولان را کار نکنیم. این دیدگاه خودمان بود که زیاد به این مسأله نپردازیم. البته هفته‌نامه‌ی «گل‌آقا» معمولا کاریکاتور مسوولان و چهره‌های سیاسی را روی جلد کار می‌کرد و ما در صفحات داخلی، نمونه‌هایی را داشته‌ایم.

سردبیر «خط‌خطی» افزود: شاید یکی از دلایل این‌که ما کمتر کاریکاتور از چهره‌های سیاسی می‌بینیم، این است که دیگر نشریه‌ای مانند «گل‌آقا» که به‌صورت هفته‌نامه منتشر می‌شد، فعالیت ندارد. «خط‌خطی» یک ماهنامه است و نمی‌تواند با هفته‌نامه «گل‌آقا» که یک تیراژ افسانه‌ای داشت و هر هفته منتشر می‌شد، مقایسه شود. از طرف دیگر، در زمان انتشار «گل‌آقا» تیراژ مطبوعات خیلی بالا بود و کاریکاتورهای سیاسی بیشتر دیده می‌شد.

یکشنبه 13 مهر 1393 - 02:19
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
mahla آفلاینارسال‌ها : 4
عضویت: 19 /2 /1394


پاسخ : 1 RE کاریکاتور محمود احمدی‌ نژاد در نشریه‌ی طنز «خط‌خطی»
تصویر: /weblog/file/forum/smiles/8.gif

جمعه 25 اردیبهشت 1394 - 15:36
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
mahla آفلاینارسال‌ها : 4
عضویت: 19 /2 /1394


پاسخ : 2 RE کاریکاتور محمود احمدی‌ نژاد در نشریه‌ی طنز «خط‌خطی»
تصویر: /weblog/file/forum/smiles/8.gif

جمعه 25 اردیبهشت 1394 - 15:36
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :